DIL-STEAM KUMAŞ BUHARLAMA MAKİNASI

Dokuma ve örgü kumaşların rotasyon ya da dijital baskı sonrası fikse ve buharlama işlemlerini hızlı, ekonomik ve yüksek ürün kalitesi ile gerçekleştirmek için tasarlanmış makinadır.

Çeşitli baskı yöntemleri ile (reaktif, pigment, dispers vb.) kumaşa basılan boyarmadde baskı işlemi sırasında liflere bağlanamaz. Boyarmaddenin liflere bağlanabilmesi için basılan ve kurutulan kumaşların fiksaj işleminden geçmesi gerekir.


Buharlama makinası içerisindeki buhar fiksajı sırasında; kumaş lifleri şişecek, boyarmadde patı gevşeyecek ve liflerin arasına nüfuz ederek life bağlanacaktır. Fiksaj sırasında kumaş üzerinde bu olayların gerçekleşebilmesi için bir miktarda buhar yoğuşması gerekir. Fazla yoğunlaşma baskının yayılmasına neden olur.

Aşırı kızgın buhar ise kumaşın kurumasına yol açar ve fiksajı olumsuz etkiler.
Bu yüzden sıcaklık kontrolünü saIğlamak buharlama makinası için önem arz etmektedir. DMS 17 Buharlama Makinası yüksek nitelikli PRESSURE AIR - 10 bar/g (1/2'' - DN15) standardı, çok yönlülüğü ile renk sabitleştirme işlemi için tüm sürekli üretim hatlarında kullanılabilir. Farklı baskı reçeteleri ve kimyasalları içeren farklı kumaşlarda kolaylıkla kullanılabilir.

Dış Görünüm


İç Görünüm