DMS10 DIL-CUT AÇIK EN KESME ve SIKMA MAKİNESİ

• Tüp halindeki kumasların ıslak ve kuru formda ön sıkılması,kesilerek acık en haline getirilip fularda homojen sıkılması ve istiflenmesi için 

• Açık en halat halindeki kumaşların ise ıslak ve kuru olarak çırpıcı yardımı ile acılması, homojen sıkılması ve istiflenmesine uygundur.

• Makinada islem görecek kumas asağıdaki 2 ana aşamadan geçmektedir

1-Tüp kesme:

Döner tablodan çekici silindir vasıtası ile alınan kumaş, düşük basınçlı ön sıkma silindirleri ile sıkılıp, detwister vasıtası ile acılarak tüp kesme ünitesine sevk edilir. döner tabla ile senkron çalışan detwister halat formunun acılmasını saglar. Detwisterda halatı açılmış kumaş fotosel vasıtası ile kesilerek acık en haline getirilir. Kumaş tipine göre tüp büyüklüğünü 30 ile 80 cm arasında ayarlamak mümkündür. Tup kesme islemi manual ve otomatik olarak yapılabilir.

2- Açık en sıkma:

Tüp kesme ünitesinden kesilmiş kumaş açıcı silindirler vasıtası ile açılarak merkezlemesi yapılır. merkezleme işlemi tüm kumaş enlerine göre otomatik olarak gerceklesir. bu üniteden çıkan kumaş açıcı silindirlerden geçerek fular teknesine girer. Tekne çıkışında kumaş arkalı önlü 20 adet nozul ile yıkanarak enzim temizleme işlemi yapılır. tekrar acıcı silindirlerden geçerek fular sıkma silindirlerinde homojen olarak sıkılıp, istifleme yapılarak işlemi tamamlanır.

Makine 2 veya 4 sıkma silindirli olarak iki farklı versiyon halinde üretilir.

Dış Görünüm


İç Görünüm